Het eerste album na het vertrek van toetsenist Marcus Jehle betekent niet dat de band nu opeens anders is gaan klinken. Iets meer gitaar georiënteerd worden conceptmatig de donkere kanten van de mens belicht. Opnieuw een uitstekend album.
Dit is een vervolg van “Sound of Contact”, de samenwerking van o.a. Simon Collins en Dave Kerzner. Collins is met Kelly Nordstrom verder gegaan onder een andere naam. Prog doorspekt met elektronica en af en toe best hard. Even wennen maar goed.
Zou het werkelijk het einde van de Prog supergroep zijn? Gezien de intervaltijd tussen hun albums en hun leeftijd zo dat best eens kunnen. Dit is zonder discussie een schitterend document van wat waarschijnlijk een legendarisch concert zal worden.
Geen nieuw album maar een verzameling “Live Recordings”. Van drie concerten, uit 2004, 2011 en 2017. Drie verschillende bezettingen want een doorganghuis was het wel. Alles is wel eens als bootleg uitgebracht. Officieel nu met een prima geluid.
Met Maciej Meller als vaste gitarist en vijf jaar na ‘Wasteland’. Met de altijd weer kenmerkende Riverside-ingrediënten is het, ondanks het zware thema, een fris en vrolijk album geworden. Pakkende songs zijn er niet direct maar dat komt nog wel.
De band bestaat al lang en is gereduceerd tot het duo Jana Carpenter en Tim Elsenburg. Nu kunnen die veel dus dat is geen probleem. Veelbelovend gebleven en nooit echt groot geworden. Ze blijven moeilijk grijpbare maar goede pop/prog albums maken.